Idüll

Olla suure pere ema tähendab omada privileegi elada 125 ruutmeetri suuruses korteris kus on pea võimatu üles leida oma kadunud sokke kui ka oma kadunud lapsi. Vahepeal läheb päris hea mitu minutit enne kui puuduv pereliige üles leida. Ja vahel ma teen näo,et ma ei leia sest ma lihtsalt ei viitsi tegeleda järjekordse probleemiga valdkonnast “emme oled sa näinud minu poniga pluusi on või kuhu õde kadus?”.

Suure korteri omamisel on veel üks hea eelis. Sa saad eelhoiatuse enne kui väiksed jalad teisest korteri otsast olevast magamistoast sinuni jõuavad. Kell 00.12 kuulen tuttavalt jalaplaginat, mis annab märku,et kohe on algamas emaroll ja sellega kaasnev loengutesari  ” mine tagasi voodisse sest et öö on!!”. Seekord on aga midagi teisiti. Lisaks tuttavale paljaste jalgade plaginale on kuulda ka võõrana kõlav heliefekt. See meenutab justkui voolavat kostke.

“Emme! Emme!” kutsub mind ähmi täis Mikrofon. Ajan end istuli.

ÖÖÖÖK!

“Emmme… ma… ÖÖÖÖÖK!”

” Mine vetsu!” ütlen vaikselt aga samas piisavalt kõvasti,et seda üle oksendamise kuulda oleks. Seal samas rahustava koseheli kõrval magab ju ka minu teine geneetiline meistriteos – rahutu Porgand.

“Öööööök!” vastab laps ja jalad lähevad rändele. Tõusen ka ise voodist,et täita suunava ema rolli. Teepeal libastun aga okseloigus ja libisen pea põlvini. Olen tänulik,et okseliug mind pepuli ei kukutanud ja väljun magamistoast. Minu ees avaneb idülliline vaade viiele ideaalsele seljankalärakale mis moodustavad peene raja Mikrofoni tuppa kõigi okseloikude emani. Sisendan endale,et lapsed on elu õied ja suunan oksendamise lõpetanud Mikrofoni tagasi voodisse, võtan möödaminnes kaasa ka paberirulli ja puhastusvahendid. Koos paberirulliga tuleb boonusena kaasa ka juba kuu aega meiega korterit jagav lätlane Pauls. 5 varba, 4 käpa ja karvase kasukaga.  Ta klammerdub kõigi oma nelja käpaga rulli külge ja üritab seda usinalt lahti arutada. Nähes loike kukub Lätlane toimuvatest sündmustest inspireerituna hoopis aga seljankaga mängima. Või oli asi seljanka sees olevast vorstist. Emba kumba. Mikrofon imetleb mind üle voodiääre justkui minu puhastusaktsioon oleks kõige poeetilisem asi mida ta näinud on ja ka Lätlane on rõõmus,et talle 5 ideaalset loiku mänguasju tekitati. Olles lõpetanud südaöise korteripuhastuse koos pideva kassitõrjumisega naasen staapi ja uudistan voodit nii ühelt kui ka teiselt poolt. Midagi on minu äraolekul juhtunud. Loodus ei salli tühja kohta. Porgand ja minu kaaskannataja magavad nagu Jeesused ristil hõivates oma pühadusega terve magamiseks ettenähtud ala.  Kaalun oma variante:

variant a. – magada 10 cm suurusel serval mehest paremal

variant b – magada 0,5 ruutmeetrisel alal jalutsis

variant c – võrevoodi

Kuid õnneks päästis Porgand mu kehvade valikute tegemisest ja pakkus omalt poolt variandina välja võimaluse mitte üldse magada ning sisustada minu ülejäänud öö sahmimise, vingumise, kakkumise ja söömisega. Ja seda kõike vabalt valitud järjekorras.

Tänapäeva perekonna kuvand on eksitav. See maalib portree mitme lapsega peredest. See oleks justkui roosiline idüll kus punapõsksed lapsed jooksevad läikivas kodus ja söövad 3 x päevas tervislikku toitu. Nende vanemad on naerusuised ja omavad teadmisi toimetulekuks iga kasvatusliku probleemiga. Nad on tublid, targad ja ilusad. Tõenäoliselt on see vajalik, et kaitsta alles lapsevanemaks saavaid inimesi. Et nad ei näeks mis toimub kardinate taga. Sest jumal teab, seal kardinate taga juhtub asju…

“Kas ta lakub taldrikut nagu koer?” uurib kaasa rõdul äsja juustusaia söömise lõpetanud Mikrofoni.

Vaikime hetkeks. Täpsema vastuse andmiseks jälgin sündmuste edasist arengut. Mikrofon katkestab lakkumise, asetab taldriku maha, laskub neljakäpukile ja jätkab segamatult oma toimingut justkui see oleks parim asi maailmas.

“Võimalik…” vastan poliitiliselt korrektselt ja tõmban mõttes paralleeli varasemalt kirjeldatud sündmustega.

Siinpool kardinaid ei ole reegleid. Öös juhtub asju.. hirmsaid asju..

 

 

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

1 Response to Idüll

  1. iSiil says:

    Ma tõlgin üht raamatut praegu, mille autor räägib ka emaduse varjupoolest läbi hea hulga huumori. Kui lettidele tuleb, võin märku anda, saad näha, et igal pool on samamoodi =)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s